Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Procedura przyznawania kredytu gotówkowego

Oferta banków jest dzisiaj bardzo zróżnicowana. Można przebierać w ofertach banków jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Przyciągają nie tylko swoją ofertą, ale także licznymi promocjami. Nie warto jednak podejmować decyzji zbyt pochopnie tylko dlatego, że zostaliśmy skuszeni kolorowymi banerami.

Co oferują banki?

Kredyt gotówkowy jest poniekąd obowiązkowym „produktem”, który oferują banki. Rynek pożyczek gotówkowych jest naprawdę różnorodny. Ciężko jest do siebie przekonać potencjalnego klienta jeśli konkurencja jest naprawdę wysoka. Dużym atutem jest możliwość złożenia wniosku przez internet. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia prośby o kredyt klient jest informowany telefonicznie. Dużym udogodnieniem jest tzw. przerwa w spłacaniu pożyczki. No i wiadomo – dla klientów potencjalnego banku kredyt jest dużo tańszy. Można także w wielu placówkach wybierać dzień spłaty kredytu, jednak wciąż w większości miejsc nie ma takiego przywileju. No i najważniejsza rzecz – ubezpieczenie kredytu. W innym przypadku nie powinniśmy nawet myśleć o takim kredycie.

Składanie wniosku o kredyt 

Nie jest powiedziane z góry, że dostaniesz taki kredyt gotówkowy z automatu. Wiele wniosków złożonych jednocześnie w kilku placówkach bankowych może budzić wiele wątpliwości co do Twojej wiarygodności kredytowej. Biuro Informacji Kredytowej prowadzi takie dane i to dzięki niemu możesz dostać lepsze warunki kredytowania. Wybierz tylko kilka placówek i wypełnij wnioski. Taki dokument można znaleźć w placówkach banków. Mało tego, nowością jest umieszczanie takich dokumentów na stronie internetowej. Możesz bez problemu go ściągnąć, wydrukować i wypełnić w domu. Część placówek dopuszcza składania takiej pisemnej umowy przez telefon. Konsultant potrzebuje tylko Twoich danych, resztę formalności załatwia bank. Jakie dane są potrzebne we wniosku? Przede wszystkim dane osobowe, liczy osób na utrzymaniu, sumy comiesięcznych opłat, kwoty pożyczki która nas interesuje oraz wysokość dochodu. Mogą być potrzebne takie informacje jak inne zobowiązania finansowe tj. alimenty czy też kredyty w innych bankach. Źle wypełniony wniosek automatycznie skreśla nas w staraniu się o pożyczkę. Jednak warto wspomnieć, że wstępna decyzja kredytowa nie musi oznaczać tego, że dostaniemy kredytu.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą to może być potrzebne zaświadczenie o pobieraniu jej. Kredyt gotówkowy można brać dosłownie w każdym wieku. Barierę jednak stanowią emeryci, którzy ukończyli 70 rok życia. W tym przypadku często banko wymagają jeszcze karty przebiegu aktualnej choroby.  Jeśli dalej masz wątpliwości co do kredytu to sprawdź 
http://www.gdziepokredyty.com.pl
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>