Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Kredyty Gotówkowe

Co to są kredyty gotówkowe? Otóż jak zdążyłam się przekonać, niewiele osób tak naprawde do końca wie co to jest. Sama nazwa wskazuje na to, że kwota, którą pobieramy w formie kredytu jest wypłacana nam w gotówce. Wyróżniamy dwa przykłady kredytów gotówkowych, są to kredyty studenckie oraz kredyty lombardowe. Tylko tutaj najtańsze kredyty gotówkowe w sieci.

Kredyty studenckie:

Kredyt taki może otrzymać każdy student lub doktorant, który rozpoczął studia przed 25 rokiem życia. Mają one na celu pomoc danemu studentowi w szerzeniu swojej wiedzy jak i łatwiejszego dostępu do niej. Aby otzrymać taki kredyt, ubiegający się o gotówkę musi spełnić oczywiście kilka warunków, które mu na to pozwolą. Jest to między innymi zaświadczenie, że dana osoba studiuje, a taki dokument musi zostać pobrany z uczelni kredytobiorcy, oświadczenia związanego z liczbą członków rodziny i dochodach z zeszłego roku. Jest także konieczny dokument poręczający kredyt. O pozytywnym rozpatrzeniu sprawy kredytu przez dany bank decyduje bardzo dużo czynników, które są wręcz nie do przeskoczenia. W poprzednim roku akademickim dochód pięniędzy na studiującego w rodzinie pozwalający na otrzymanie kredytu to 2.300zł.

Jeśli student nie miał możliwości i nie mógł sprostać wymogom danego banku w sprawie zabiezpieczenia spłaty kredytu, w takim przypadku o poręczycielstwo można prosić Bank Gospodarstwa Krajowego a także Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.W ubiegłym roku akademickim wniesiono nowe zasady poręczeń, które okazały się bardziej korzystne dla studentów. Osoby, które straciły całkowicie swoich rodziców lub opiekunów i nie posiadają żadnych finansów, dostają w takich przypadkachw 100% poręczenie. Jest tak również w przypadku, kiedy dochód w rodzinie na studenta nie przekracza 600 zł. Jednakże tylko w 70% , jeśli dochód na studiującego nie przekracza 1000zł.

O poręczycielstwo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może ubiegać się student, który zamieszkuje tereny wiejskie, a rozpatrzenie w 100% otrzyma ten, którego dochód w rodzinie nie przekracza 600zł. Kredyt studencki udzielany jest na 6lat studiów, a na 4 lata jeśli jest to w przypadku studiów doktoranckich. Tak na prawdę najważniejszym dokumentem, pozwalającym posiadanie kredytu studenckiego jest posiadanie aktualnej legitymacji studenkiej lub doktoranckiej. Obowiązkiem kredytobiorcy jest informowanie danego banku, w razie potrzeby przedłużenia okresu kredytu, np. w przypadku kiedy nie zaliczamy roku lub semestru studenckiego. Koniecznością jest także poinformowanie kredytodawcy o ukończeniu studiów czy też o otrzymaniu statusu doktoranta, jest to konieczne w całym zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>