Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Co składa się na kredyty gotówkowe?

Za co płacimy zaciągając kredyty gotówkowe? Co składa się na ratę? Co powinniśmy brać pod uwagę rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego i na jakie pułapki uważać?

To, że wiemy jak działają kredyty gotówkowe to nie dokładnie prawda. Niby coś tam wiemy, jednak jeśli ktoś nas zapyta o koszty kredytu to nie wiemy co powiedzieć chyba, że dowiadywaliśmy się o to wcześniej lub pracujemy w banku. Otóż kredyty gotówkowe to nie tylko pieniądze, które sami chcemy pożyczyć, a jeszcze dodatkowe koszty choćby prowizja czy odsetki. Nam jako klientom zależy głównie na tym, żeby było jak najtaniej i najszybciej ponieważ zazwyczaj pieniędzy potrzebujemy od ręki i dlatego tak łatwo ulegamy reklamom, które oferują tanie kredyty . Zanim jednak udamy się do konkretnego banku warto usiąć w zaciszu własnego domu i policzyć jaką sumę kredytu gotówkowego potrzebujemy, na jaką wysokość rat nas stać – i nie warto liczyć na styk tylko z rezerwą, żeby w razie wypadku mieć jakieś możliwości finansowe i nie zapożyczać sie więcej ponieważ to prowadzi do błędnego koła długów. Warto też zastanowić się czy kredyty gotówkowe to ostateczność i czy nie mamy własnych środków finansowyh lub chociaż części. Nie warto brać więcej pieniędzy niż jest nam w rzeczywistości potrzebne. Jeśli już podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu warto zajżeć do internetu. Są tam kalkulatory, które przeliczają gdzie kredyty gotówkowe będą najtańsze i jak mniej więcej będzie wyglądać rata. Potem należy udać się do banku. W banku natomiast warto jeszcze dopytać się co składa się na cały kredyt gotówkowy.

Kiedy wybierzemy bank i udamy się do niego, pracownik poinformuje nas jakie jest oprocentowanie kredytu i jakie są koszty. A to z kolei dwie osobne sprawy. Oprocentowanie bowiem może wynosić np. 12% czy 16%. Za to koszty kredytu to pozostałe łączne wydatki związane z zaciągnięciem kredytu i to one stanowią o tym jak dużo pieniędy będzie trzeba oddać do banku. Koszty kredytu to informacja, która najbardziej powinna nas interesować. Kredyty gotówkowe mają swoje koszty dodatkowe, na które składać się mogą prowizja dla banku, ubezpieczenie zaciągnietego kredytu od utraty pracy lub życia kredytobiorcy, albo też opłata za samo rozpatrzenie wniosku ponieważ takie też się zdażają. Po zliczeniu wszystkich kosztów okazuje sie że kredyty gotówkowe są droższe niż bank oferował w reklamach. Z oprocentowania 12% które jest nam oferowane w rzeczywistości wychodzi np. 16% albo więcej. Podobnie jest z samym oprocentowaniem. W reklamach bank może nam oferować kredyt z oprocentowaniem nie większym niż 10%, jednak w rekalamach zazwyczaj oprocentowanie jest przypisane do konkretnej kwoty kredytu gotówkowego i z określonymi warunkami. Oznacza to, że w rzeczywistości na oprocentowanie wpływać będzie np. wiek kredytobiorcy, stan cywilny, poziom dochodów i ich źródło czy nawet jego wykształcenie i po podsumowaniu oprocentowanie może wzrosnąć, a bank i tak będzie przekonywał, że ta oferta jest wyłącznie dla tego klienta, jest bardzo dobra i będzie się starał go zatrzymać by ten skusił się na ich ofertę. Do niczego jednak nie będzie zmuszał i pozostawi decyzję klientowi. Wejdź po najtańszy kredyt gotówkowy 2015 17Bankow, i ciesz się z gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>